Spotkanie z Katarzyną Szczepańską-Kowalczuk, autorką „Szuflady”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 30 stycznia 2019, 18:00

Co może kryć rodzinna szuflada?
Jaką tajemnicę ujawnić?
W jaki sposób zmienić życiorysy?

Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk, autorka książki „Szuflada”, w listach ze starej szuflady odnalazła historię Juliusza Wolskiego (syna poetki Maryli Wolskiej) i Stefanii Hrachowiny (Rusinki pracującej w domu Wolskich). To niezwykłe odkrycie skłoniło autorkę do odtworzenia niebanalnych, wciągających kolei losu rodzin Wolskich, Pawlikowskich, Turowiczów, Szumanów, Szczepańskich… „Szuflada” to także opowieść o dawnej Galicji – Krakowie, Goszycach, Lwowie… I o tym, jak odkrywanie rodzinnych historii przekształca naszą tożsamość i teraźniejszość.

Spotkanie z Katarzyną Szczepańską-Kowalczuk poprowadzi Tomasz Fiałkowski („Tygodnik Powszechny”).

Autorka opowie o pracy nad książką i historii w niej opowiedzianej, ale również o Janie Józefie Szczepańskim – swoim ojcu, pisarzu, eseiście, tłumaczu, autorze powieści (m.in. „Polska jesień”), reportaży (m.in. „Trzy podróże”), opowiadań (m.in. „Mija dzień”) i dzienników, którego 100. rocznica urodzin przypada w 2019 roku.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.