Carmina Burana. Muzyka i obraz

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 2 marca 2019, 19:00

Carmina Burana. Muzyka i obraz to jedyne w swoim rodzaju widowisko multimedialne łączące ponadczasowe dzieło muzyczne z poetyckimi obrazami filmowymi! Wielka premiera wydarzenia będzie miała miejsce 2 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jugendsymphonieorchester Tulln z Austrii pod batutą Hansa-Petera Mansera, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ARS CANTANDI oraz znakomici soliści: Anna Ciereszko (sopran), Jacek Jaskuła (baryton) i Tomasz Tracz (tenor) wykonają jedno z najpopularniejszych masowych widowisk muzycznych. Carmina Burana Carla Orffa to inspirowany muzyką średniowieczną zbiór utworów poetyckich i pieśni o bardzo różnym charakterze – od moralitetów, poprzez frywolne piosenki miłosne, aż po utwory biesiadne – z przejmującym zawołaniem do losu i szczęścia „O Fortuna!”. Przygotowane z wielką pasją obrazy filmowe ukażą nie tylko kruchość i zmienność fortuny. Na ekranie pojawią się różne oblicza miłości, zabawy i bezustannej walki dobra ze złem o duszę człowieka.

Część I Primo vere (o wiośnie) to pochwała wiosny ,budzącego się życia i uczuć : "Kochajcie, cni mężowie, kochajcie miłe panie, bo nic szlachetniejszego nad szczere miłowanie!".
Część II In taberna (w gospodzie) to pochwała biesiadowania i wspólnej zabawy "mierzi mnie cnota, chcę grzeszyć ciałem (...) w rozkoszy stracić ostatnie tchnienie".
Część III Cour d'Amours, (dwór miłości) to pochwała miłości we wszystkich jej przejawach.

Na koniec powraca temat Fortuny, co przypomina, że życie zależy od kaprysów losu...

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.