„Faworyta” przedpremierowo w Kinie Agrafka

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Przedpremierowe pokazy najnowszego filmu greckiego reżysera - Giorgosa Lanthimosa.

Akcja filmu rozgrywa się na początku XVIII wieku w Anglii. W rolach głównych Olivia Colman, Emma Stone oraz Rachel Weisz. Premiera polska zaplanowana jest na 8 lutego.
FAWORYTA | The Favourite
reż. Yorgos Lanthimos | Irlandia, USA, Wielka Brytania, 2018, 119 '
FAWORYTA to dość frywolna opowieść oparta na historycznych przekazach. Bohaterkami są królowa Anglii Anna oraz jej przyjaciółka Lady Sarah. Kobiety poznały się jeszcze zanim Anna została królową Anglii, pisały do siebie listy nazywając się nawzajem Mrs Freeman i Mrs Morley. Gdy Anna została królową w 1702 roku Lady Sarah uzyskała wpływ na losy państwa i wielkie przywileje. Pod koniec życia królowej Lady Sarah postanowiła sprowadzić do pomocy nowa damę dworu. Nową faworyta królowej stała się Abigail Masham, która była zresztą kuzynką Lady Sarah.
Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa (KIEŁ, LOBSTER, ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA), wyróżniony dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji 2018 oraz nominowany w pięciu kategoriach do Złotych Globów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.