Nihilistyczne delirium. Rozmowa o totalitaryzmach z udziałem Fernando Savatera

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 24 stycznia 2019, 18:00

Ambasada Hiszpanii w Polsce i krakowski Instytut Cervantesa zapraszają na spotkanie na temat totalitaryzmu z wybitnym hiszpańskim filozofem i intelektualistą, Fernando Savaterem. Rozmowę, dla której punktem wyjścia będzie opublikowany przez Savatera w 2018 roku w Hiszpanii esej "El dilirio nihilista, un ensayo sobre los totalitarismos, nacionalismos y populismos" (Nihilistyczne delirium. Esej o totalitaryzmach, nacjonalizmach i populizmach), poprowadzą Esther Cuerda z hiszpańskiego Centrum Badań nad Totalitaryzmem i Autorytaryzmem i dziennikarz Maciej Stasiński.
Fernando Savater (ur. 1947, San Sebastian, Hiszpania) - filozof, etyk, publicysta, pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najważniejszych myślicieli i analityków politycznych współczesnej Hiszpanii. Profesor filozofii na wielu uniwersytetach, m.in. w Madrycie i San Sebastian. Jest autorem ponad 50 książek, za wiele z nich otrzymał prestiżowe nagrody: m.in. Premio Planeta, Premio Anagrama. Jest współzałożycielem baskijskiej organizacji Basta Ya! (Już dość!) sprzeciwiającej się ETA, której działalność w 2000 roku została uhonorowana przez Parlament Europejski Nagrodą Praw Człowieka im. Andrieja Sacharowa za wolność myśli.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.