Filmowy wtorek w Cervantesie

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

29 stycznia, 18.00
Azul y no tan rosa / Odzyskać i stracić (2012), reż. Miguel Ferrari
Diego, znany fotograf, postanawia sformalizować swój związek z Fabrizio i rozpocząć z nim wspólne życie. Nieoczekiwanie zostaje zmuszony do opieki nad swoim mieszkającym w Hiszpanii synem Armando, którego nie widział od lat. Chłopiec przyjeżdża z walizką pełną wyrzutów, przez co odbudowanie ich relacji nie będzie łatwe. Na domiar złego, Fabrizio zostaje brutalnie pobity przez grupę radykalnych homofobów i zapada w śpiączkę.

26 lutego, 18.00
Los exiliados románticos/ Romantyczni wygnańcy (2015), reż. Jonás Trueba
Trzech przyjaciół wyrusza w podróż bez wyraźnego powodu. Możnaby powiedzieć, że to pożegnanie okresu młodości, czy też upadek płci męskiej. „Romantyczni wygnańcy” mówią trochę o tym i innych rzeczach wymykających się zwykłemu ludzkiemu poznaniu. W trakcie długiej i jednocześnie krótkiej podróży, bohaterowie idą na spotkanie wymarzonych, i jednocześnie ulotnych miłości, wszystko po to, żeby dać się zaskoczyć i czuć, że żyją.

26 marca, 18.00
Diamentos negros / Czarne diamenty (2013), reż. Miguel Alcantud
Amadou i Moussa, przyjaciele z dzieciństwa, mają po 15 lat. Wypatrzeni na Mali przez łowcę talentów przybywają do Madrytu z nadzieją na życie gwiazd piłki nożnej. Podróż przez Hiszpanię, Portugalię i północną Europę pokazuje im z pierwszej ręki cienie tzw. królewskiego sportu, biznesu, który przestanie traktować ich jak dzieci, a zacznie postrzegać jako „Czarne diamenty”.

30 kwietnia, 18.00
Sicixia, reż. Ignacio Vilar, 2016

28 maja, 18.00
Un día vi 10.000 elefantes, reż. Alex Guimera, 2015

25 czerwca, 18.00
El viaje de Carol, reż. Imanol Uribe, 2002

Projekcje w hiszpańskiej, oryginalnej wersji językowej z napisami angielskimi lub hiszpańskimi.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.