Filmowe wtorki w Cervantesie

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza w wybrane wtorki miesiąca na projekcje filmów hiszpańskich i latynoamerykańskich, nagradzanych na festiwalach i pokazach filmowych. Filmy wyświetlane będą w oryginalnej wersji językowej, z hiszpańskimi lub angielskimi napisami.

PROGRAM:

17 września, 18.00
80 egunean (En 80 días), reż. Jon Garaño, José María Goenaga, 2010, 105 min.
Axun, siedemdziesięciolatka, przyjeżdża do szpitala, żeby pomóc w opiece nad byłym mężem swojej córki. Ogromnym zaskoczeniem dla niej będzie odkrycie, że kobieta zajmująca się leżącym obok pacjentem, to Maite, jej dobra przyjaciółka z młodości. Kobiety szybko odnajdą dawną wspólną nić porozumienia. Będą się cieszyły ze spotkania po latach, do momentu gdy Axun dowie się, że Maite jest lesbijką. Axun będzie zmuszona swoim uczuciom: posłuchać serca, czy rozumu?

22 października, 18.00
Nacidas para sufrir, reż. Miguel Albaladejo, 2010, 112 min.
Ciotka Flora jest 72-letnią samotną kobietą, która mieszka w małym miasteczku i od zawsze opiekowała się krewnymi. Jej jedyna siostra zmarła bardzo młodo i osierociła trzy córki, którymi Flora również się zajmowała. Dziewczyny urosły i opuściły wieś. Flora wie, że wkrótce nadejdzie moment, że to ona będzie potrzebowała pomocy i obawia się, że trafi do domu starców, gdzie pracuje jedna z jej siostrzenic. Ostatnią deską ratunku wydaje się być dla niej Purita, dziewczyna, która pomogła jej zajmować się schorowanymi krewnymi, i jedyna osoba, którą traktuje jak członka rodziny.
Czarna komedia, w duchu klasyki kina hiszpańskiego, która z czasem zamienia się w dramat.

19 listopada, 18.00
No sé decir adiós, reż. Lino Escalera, 2017, 96 min.
Carla odbiera telefon od siostry, z wiadomością o ciężkiej chorobie ich ojca. Carla od dawna z nim nie rozmawia, jednak tego samego dnia wsiada do samolotu i leci do Almerii, w której spędziła dzieciństwo. Od lekarzy dowiaduje się, że ojcu zostało niewiele czasu, jednak nie przyjmuje tego do wiadomości. Wbrew wszystkim postanawia zabrać go do Barcelony, gdzie – jak wierzy – lekarze lepiej się nim zajmą. We dwoje wyruszają w podróż, która ma być ucieczką od choroby i śmierci.

17 grudnia, 18.00
La próxima piel, reż. Isaki Lacuesta e Isa Campo, 2016, 99 min.
Zaginiony nastolatek, którego wszyscy stracili nadzieję odnaleźć żywego, po ośmiu latach pojawia się w rodzinnym domu, naznaczonym tajemnicą jego zniknięcia i latami poszukiwań. Stopniowo pojawią się jednak wątpliwości, co do tego, czy faktycznie to zaginione przed laty dziecko, czy oszust.

Projekcje w hiszpańskiej, oryginalnej wersji językowej z napisami angielskimi lub hiszpańskimi.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.