Filmowe wtorki w Cervantesie

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza w wybrane wtorki miesiąca na projekcje filmów hiszpańskich i latynoamerykańskich, nagradzanych na festiwalach i pokazach filmowych. Filmy wyświetlane będą w oryginalnej wersji językowej, z hiszpańskimi lub angielskimi napisami.

PROGRAM:

21 stycznia 2020, 17.30
Vivir es fácil con los ojos cerrados | Łatwiej jest nie patrzeć (2013)
reż. David Trueba
Antonio jest nauczycielem, który – w Hiszpanii 1966 roku – w nauczaniu angielskiego wykorzystuje piosenki Beatlesów. Kiedy dowiaduje się, że jego idol, John Lennon, kręci film w Almerii, wyrusza w podróż, by tam go spotkać. W drodze dołącza do niego Juanjo, 16-letni chłopak, który uciekł z domu i Belén, 21-letnia dziewczyna, która – jak się wydaje – również przed czymś ucieka.

25 lutego 2020, 17.30
Loreak | Kwiaty (2014)
reż. José Mari Goenaga, Jon Garaño
Historie trzech kobiet, Ane, Lourdes i Tere, zupełnie odmienne, choć z jedną łączącą je cechą. Wszystkie straciły kogoś, kogo kochały. Dlatego też każda z nich, raz w tygodniu otrzymuje tajemniczy bukiet kwiatów od kogoś anonimowego. I mimo tego, że chodzi tylko o kwiaty, wszystkie trzy przeżywają ten fakt, bo muszą – każda z nich na swój sposób – stawić czoła śmierci kogoś bliskiego i to właśnie kwiaty sprawiają, że muszą wrócić pamięcią do utraconych bliskich, zapomnieć o nich, lub po prostu postarać się żyć dalej.

31 marca 2020, 17.30
María y los demás (2016)
reż. Nely Reguera
Maria opiekuje się ojcem i rodzeństwem od śmierci matki, która zmarła, kiedy dziewczyna miała 15 lat. To ona, jako osoba dojrzała i odpowiedzialna, jest filarem rodziny, co napawa ją dumą. Kiedy zatem ojciec zakochuje się w swojej pielęgniarce i ogłasza zaręczyny, Maria czuje, że jej świat się rozpada. Ma 35 lat, jest samotna, musi odważyć się zmienić swoje życie.

28 kwietnia 2020, 17.30
Tesis | Teza (1996)
reż. Alejandro Amenábar
Angela Marquez, studentka madryckiej szkoły filmowej, pisząc pracę na temat przemocy na ekranie, natrafia na kasetę z zapisem prawdziwego morderstwa. Kiedy okazuje się, że torturowana na filmie dziewczyna to jedna z byłych studentek szkoły, a znalazca taśmy - jeden z profesorów uczelni - ginie, dziewczyna znajduje się w niebezpieczeństwie. Zwraca się o pomoc do kolegi ze studiów, Chemy, dziwaka i odludka zafascynowanego przemocą, posiadającego pokaźną kolekcję ekstremalnych filmów grozy. Oboje trafiają na ślad produkcji tzw. "snuff movies" - filmów, które pokazują prawdziwe sceny tortur, gwałtów i morderstw ze szczególnym okrucieństwem.

26 maja 2020, 17.30
Siete mesas de billar francés | Siedem stołów bilardowych (2007)
reż. Gracia Querejeta
Ángela jedzie z synem do Madrytu, żeby zobaczyć się z ojcem, który nagle zachorował. Gdy docierają na miejsce, mężczyzna już nie żyje. Od przyjaciółki ojca dowiaduje się, że ten zostawił upadający salon gry w billarda, który z biegiem lat stopniowo tracił blask, klientów i pieniądze. Kilka dni później Ángela otrzymuje wiadomość o tajemniczym zaginięciu męża... Pomimo tych ciosów kobieta nie poddaje się. Postanawia zacząć wszystko od nowa, m.in. przywrócić do życia stary lokal ojca. To miejsce, od lat należące do jej rodziny, dzięki pomysłowości i pomocy przyjaciół odzyskuje dawną świetność.

Projekcje w hiszpańskiej, oryginalnej wersji językowej z napisami angielskimi lub hiszpańskimi.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.