Ola Bilińska w Chederze

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 24 stycznia 2019, 20:00

Cheder zaprasza na koncert Oli Bilińskiej, na którym zabrzmią kołysanki z płyty Berjozkele w intymnych solowych interpretacjach na głos, elektronikę i gitarę elektryczną. Wyjątkowo i premierowo Ola wykona kilka wybranych przedwojennych utworów żydowskich kompozytorów, które na dobre weszły do kanonu polskiej piosenki. Pojawi się też jeden zaskakujący cover.

Będzie to zimowe, kameralne spotkanie z muzyką jidysz, na którym piękne obrazy z przeszłości, nakreślone w tekstach, splatać się będą ze współczesnymi brzmieniami elektronicznych instrumentów, ocieplone głosem Oli śpiewającej w powracającym do życia języku.

Ola Bilińska – dobrze znana publiczności Chederu i FKŻ wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka, na co dzień liderka mistyczno-folkowego Babadag; współtworzy trio elektroniczne Bye Bye Butterfly, wspiera wokalnie Muzykę Końca Lata; współpracuje m.in. z muzykami Maciejem Cieślakiem, Raphaelem Rogińskim, SzaZaZe, Andrzejem Smolikiem, Danielem Pigonskim. Z równą przyjemnością pracuje z reżyserami, tancerzami oraz grafikami i wideoartystami. Na swojej ścieżce muzycznej śpiewała już gatunki tak różne, jak alternatywny pop, rock, house, techno, jazz, bluegrass, opera i miejski folk; z wykształcenia anglistka i tłumacz poezji.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.