Muzykowanie u Matejków

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzykowanie u Matejków to cykl koncertów organizowany od 2012 roku w Domu Jana Matejki w Krakowie. Ma on na celu przywołanie ducha salonu rodziny Matejków sprzed minionych lat. Ojciec Jana Matejki - Franciszek był nauczycielem muzyki i jego dom rozbrzmiewał muzyką kameralną i lekcjami muzyki. Sam Jan Matejko odebrał staranne wykształcenie muzyczne. Motywem przewodnim koncertów są dzieła muzyczne ze spuścizny i biblioteki przechowywane w zbiorach Domu Jana Matejki oraz muzyka dziewiętnastowieczna. Wykonawcami koncertów są uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej w Dobczycach, konwencja ta przywołuje relację mistrz – uczeń.

18 maja 2018, 19.00
Mistrzowie dzieciom. Dom Matejków rozbrzmiewający przyszłością
Elementy muzyki klasycznej z elementami popularnymi, stare formy wypełnione atrakcyjną treścią muzyczną w wykonaniu nauczycieli i absolwentów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach z udziałem zaproszonych gości.

21 czerwca 2018, 19.00, Bazylika Mariacka
W hołdzie Janowi Matejce
Koncert z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach, uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach, chóru Organum i zespołu instrumentalnego Ricercar, uwaga – wyjątkowo w Bazylice Mariackiej!

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.