Genialne i proste

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dajcie mi wystarczająco długą dźwignię i wystarczająco mocną podporę, a sam jeden poruszę cały glob! – czyje to słowa, kim był i dlaczego tak powiedział?

Czy wiesz, że wielokrążek to maszyna prosta składająca się z układu krążków stałych (górne) i ruchomych (dolne)? Użycie wielokrążka zmniejsza wartość siły, jakiej należy użyć do podniesienia ciężaru tyle razy, z ilu krążków się składa. Mechanizm złożony np. z 4 krążków zmniejsza wartość siły koniecznej do podniesienia ciężaru czterokrotnie. Przykładowo, gdy mamy podnieść ciężar 100 kg, to przy wielokrążku z 4 krążków nasze mięśnie muszą się zmierzyć z realnym obciążeniem ok 25 kg (100 kg : 4). Wielokrążek był już stosowany w czasach starożytnych.

Na zajęciach poznamy maszyny proste, bez których nie byłoby postępu technicznego, a nasze codzienne życie znacznie trudniejsze. Zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie To takie proste.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.