Koncert walentynkowy w Filharmonii Krakowskiej

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Z przyczyn zdrowotnych koncertów walentynkowych w dniach 15 i 16 lutego 2019 roku nie poprowadzi maestro Jerzy Maksymiuk.
Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej dyrygować będzie Sławek A. Wróblewski.

Niektórzy wysyłają anonimowe liściki miłosne, inni kupują bukiety róż, kolejni wybierają się do kina, na romantyczną kolację czy spacer, a Filharmonia Krakowska dzień zakochanych świętuje… grą na tubie. 15 i 16 lutego podczas koncertu walentynkowego wystąpi Constantin Hartwig, zwycięzca Niemieckiego Konkursu Muzycznego w Bonn oraz Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Aeolus” w Düsseldorfie. Wykona on Koncert na tubę Ralpha Vaughana Williamsa – żelazny punkt literatury na ten instrument. Jako reminiscencja ubiegłorocznych obchodów stulecia urodzin Leonarda Bernsteina zabrzmi jego II Symfonia „Wiek niepokoju”. Na koniec usłyszymy Błękitną rapsodię George’a Gershwina, nazywaną przez samego twórcę „muzycznym kalejdoskopem Ameryki”. Solowe partie w dwóch ostatnich utworach wykona pianista Karol Radziwonowicz. Jedno jest pewne: po tym koncercie zakochacie się w tubie.

Ralph Vaughan Williams – Koncert na tubę
George Gershwin – Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę
Leonard Bernstein – II Symfonia „Wiek niepokoj”

Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Sławek A. Wróblewski – dyrygent
Karol Radziwonowicz – fortepian
Constantin Hartwig – tuba

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.