Roth, Zimpel, Zemler w Żydowskim Muzeum Galicja

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 23 stycznia 2019, 20:30

Ze względu na ogłoszoną żałobę narodową po śmierci Pana Pawła Adamowicza, Prezydenta miasta Gdańska, koncert Alexa Rotha, Wacława Zimpla i Huberta Zemlera zostaje przełożony na środę 23.01.2019 na godz. 20.30. Zakupione bilety zachowują ważność.

Alex Roth – kompozytor, gitarzysta, producent, artysta poruszający się na pograniczu sztuk, korzystający często z improwizacji, został nazwany mianem „jednego z najbardziej nowatorskich twórców współczesnej muzyki” (musicOMH). Jego dorobek to zarówno twórczość solowa, kameralna, chóralna i orkiestralna, muzyka teatralna i taneczna, jak i instalacje dźwiękowe, koncerty, a także występowanie w roli muzyka sesyjnego. Roth współpracował z wieloma zespołami, m.in. z zespołem gitarowym Future Currents czy z Sefiroth, projektem muzycznym zajmującym się tradycyjnym repertuarem z muzyki sefardyjskiej w elektroakustycznym wydaniu. Współpracował z wieloma artystami, zarówno solistami, jak i zespołami i orkiestrami, a są wśród nich m.in. London Symphony Orchestra, London Sinfonietta, Blue-Eyed Hawk, Alex Zawadzki, Laura Jurd.

Wacław Zimpel – klarnecista, multiinstrumentalista, kompozytor, producent. Jest jednym z najbardziej oryginalnych talentów w polskiej muzyce przełomu XX i XXI wieku. Inspiracje czerpie z jazzu, muzyki elektronicznej, minimalizmu, muzyki świata. Jego olbrzymi dorobek solowy, jak i w roli muzyka współpracującego nie tyle zacierają granice między gatunkami muzycznymi, co raczej je znoszą.

Hubert Zemler jest perkusistą i kompozytorem, często wykorzystuje w swej twórczości improwizację. Jest zaangażowany w rozliczne projekty zarówno związane z muzyką klasyczną, eksperymentalną, improwizacją, jak i muzyką pop. Współpracował m.in. z takimi twórcami jak Piotr Kurek (Piętnastka), Wacław Zimpel (płyta LAM czy nonet To Tu Orchestra), Kamil Szuszkiewicz czy Mitch & Mitch. Zemler jest także znany z solowych interpretacji twórczości uznanych kompozytorów takich jak Per Nørgård i Steve Reich.

Podczas koncertu w Żydowskim Muzeum Galicja trzy wyjątkowe osobowości artystyczne nie tylko będą współpracować po raz pierwszy w takim składzie, ale też zagłębią się w muzyczną eksplorację tematu tożsamości jednostki i społeczeństwa.

Alex Roth (UK) – gitara elektryczna
Wacław Zimpel – klarnety
Hubert Zemler – perkusja

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.