Chris de Burgh w ICE Kraków

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 26 listopada 2019, 19:00

Chris de Burgh w Krakowie. Legendarnego irlandzkiego piosenkarza i kompozytora usłyszymy w listopadzie 2019 roku. Przeboje (The Lady In Red, Don’t Pay the Ferryman, Spanish Train, Patricia the Stripper, High on Emotion , A Spaceman Came Travelling i wiele innych) zostaną zaprezentowane na żywo podczas trasy koncertowej Into the Light & Moonfleet.

Kariera muzyczna Chrisa de Burgha rozpoczęła się od czasów studiów w Dublinie – to tam powstały jego pierwsze kompozycje. W 1974 roku młody utalentowany artysta przekonał do siebie szefostwo A&M Records i podpisał pierwszy muzyczny kontrakt.

W 1975 roku ukazał się debiutancki album piosenkarza pod tytułem Far Beyond These Castle Walls. W tym samym roku artysta wyruszył w pierwszą trasę koncertową. Przed końcem 1975 roku muzyk wypuścił również krążek zatytułowany Spanish Train and Other Stories. Pochodząca z tej płyty piosenka A Spaceman Came Travelling stała się doskonale wszystkim znanym przebojem. W następnych latach Chris wydał kolejne swoje albumy zatytułowane: At the End of a Perfect Day (1976), Crusader (1979), Eastern Wind (1980) oraz Best Moves (1981). Wielkim przełomem w karierze okazał się wydany w 1982 roku krążek The Gateway – wybrana na płytkę kompozycja Don't Pay the Ferryman okazała się wielkim hitem.

W 1986 roku Chris de Burgh ponownie zachwycił wszystkich albumem Into The Light. To właśnie na nim znalazł się największy przebój artysty The Lady in Red, który stał się numerem jeden w aż 25 krajach, w tym także w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich. Od wydania Into The Light kariera De Burgha nabrała znaczącego tempa. Mający premierę w 1988 roku krążek pod tytułem Flying Colours okazał się kolejnym wielkim sukcesem – dzisiaj jest to najlepiej sprzedający się album wokalisty.

W 1995 roku Chris nagrał płytę we współpracy z orkiestrą symfoniczną Beautiful Dreams. Znalazły się na niej najbardziej znane kompozycje z dorobku wokalisty. Na przestrzeni kolejnych lat muzyk pozostawał nadal bardzo aktywny – koncertując w wielu miejscach na świecie. Nagrywał również płyty – pomiędzy rokiem 1996-2009 wydał aż pięć albumów, wszystkie z premierowym materiałem. W trakcie ponad 30-letniej kariery Chris De Burgh odwiedził Polskę dwukrotnie. Niewątpliwie najbliższa trasa koncertowa będzie nie lada muzycznym wydarzeniem dla wszystkich jego fanów i nie tylko.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.