Najpiękniejsze Piosenki: Édith Piaf

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 23 stycznia 2019, 19:00

23 stycznia Nowa Hura wypełni się dźwiękami utworów francuskiej piosenkarki wszechczasów - Édith Piaf. W Nowohuckim Centrum Kultury wystąpi Jaga Wrońska, która zaśpiewa najpiękniejsze piosenki z repertuaru francuskiej wokalistki.

Wystąpią:
Jaga Wrońska – śpiew
Jarosław Hanik – fortepian
Wiesław Dziedziński – akordeon

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

Édith Piaf (ur. 19.12.1915 – zm. 10.10.1963) – francuska wokalistka, której twórczość i repertuar należą do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Śpiewała od 15 roku życia: najpierw na paryskich ulicach pod pseudonimem „La Môme Piaf” („mały wróbelek“), w kabarecie „Le Gerny’s” (w czarnej, prostej sukience, która stała się jej znakiem rozpoznawczym), wreszcie – w słynnej paryskiej Olympii. Swoje utwory wykonywała z niebywałą ekspresją i dramaturgią, przejmująco opowiadała o miłości i samotności, a w ostatnich miesiącach życia zapewniała – Non, je ne regrette rien!

Jaga Wrońska – wokalistka, pieśniarka, pisze teksty i muzykę, ale przede wszystkim interpretuje pieśni z całego świata – nie bez powodu słuchacze mówią o niej ,,skarbnica pieśni wszelakich”. Śpiewa w języku ojczystym, ale także po francusku, niemiecku, ukraińsku, romsku, w jidysz, posługuje się też lwowskim bałakiem (od lat związana jest z krakowskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich). Przez wiele lat związana była z krakowskim Kabaretem Loch Camelot, zaprzyjaźniona z Piwnicą pod Baranami.

Bilety: 20/15 zł
Informacje i rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.