xxanaxx: Gradient Tour

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 24 marca 2019, 19:00

xxanaxx wraca do Krakowa w nowym wydaniu. 26 października odbyła się premiera albumu zatytułowanego Gradient. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. xxanaxx nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań. Chociaż jedno pozostaje niezmienne: nowy album z pewnością odzwierciedli to, co dla xxanaxx najbardziej charakterystyczne – mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem.

Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy xxanaxx, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla Disappear. Wydawnictwa xxanaxx EP, Triangles czy FWRD pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Występy na najważniejszych festiwalach (Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival, The Great Escape) pozwolił xxanaxxowi zgromadzić rzeszę wiernych fanów wypełniających po brzegi kluby i sale koncertowe w całej Polsce.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.