Wykład prof. Andrzeja Ledera „Procesy regresywne w historii”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 lutego 2019, 11:00

Wykład prof. Andrzeja Ledera - polskiego filozofa kultury i psychoterapeuty na wykład „Procesy regresywne w historii”. Wykład jest oparty na ostatniej książce profesora Ledera „Rysa na tafli” (wyd. 2016). Fragment recenzji książki: „Czy można mówić o szaleństwie XX wieku? (…) w wypowiedziach filozoficznych tej zbiorowej postaci, jaką jest stulecie, Andrzej Leder tropi wzloty i upadki, rozpacz i nadzieję. Kamieniem szczytowym konstrukcji, nazywanej przez niego „teorią w polu psychoanalitycznym” czyni kategorię traumy” (dr hab. Michał Herer)

Andrzej Leder jest profesorem w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorem nominowanej do Literackiej Nagrody Nike 2015 książki „Prześniona rewolucja”. Opublikował także m.in. „Nieświadomość jako pustka” i „Nauka Freuda w epoce „Sein und Zeit”. Pracuje także jako psychoterapeuta.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa jest mailowe zgłoszenie do sekretariatu Szkoły oraz opłata udziału w wysokości 40 zł, wniesiona na konto Szkoły do dnia 10 lutego 2019.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.