Dzień Dobry ICE Kraków

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 grudnia 2018, 10:00

Kolejna odsłona Dzień Dobry ICE Kraków!

Krakowski obyczaj budowania szopek jest zjawiskiem wyjątkowym w skali światowej. Kto tego nigdy nie robił, będzie miał okazję podczas kolejnej edycji Dzień Dobry ICE Kraków. 15 grudnia Kinnarps zaprasza na warsztaty z wyklejanek szopkowych, a Wioski Świata zaprezentują dekoracje i szopki z całego świata. Będzie też okazja poskakać z GoJump, potańczyć z Egurrola Dance Studio, zadbać o bezpieczeństwo dzięki pokazom służb ratowniczych czy zbudować szopkę z kolców wraz z HistoryLandem. Na zakończenie oczywiście projekcja filmu niespodzianki.

Skrząca się kolorami szopka krakowska wprowadzi nas w atmosferę najradośniejszych świąt w roku. Wzorowana na architekturze Wawelu i innych najważniejszych zabytków miasta szopka krakowska to jedna z najpiękniejszych tradycji i symbol naszego miasta. W Krakowie trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez niej. Poza szopkarskimi elementami przygotowaliśmy dla Was jak zawsze - tym razem w iście zimowej atmosferze - mnóstwo atrakcji!

"Kiedy organizowaliśmy pierwsze Dzień Dobry ICE Kraków, nie spodziewaliśmy się, że ten cykl spotkań szybko urośnie do rangi jednej z najważniejszych imprez społecznych, które realizujemy w centrum kongresowym dla mieszkańców. Co kwartał odwiedza nas ponad 1500 osób, a to oznacza, że od pierwszej edycji w wydarzeniu wzięło udział już ponad 15 000 gości - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. - Zdajemy sobie też sprawę, że wyjście z całą rodziną w weekend do kina, na wystawę lub warsztaty może być dla wielu osób sporym wydatkiem, dlatego też wszystkie atrakcje w ramach naszego pikniku są zawsze bezpłatne".

Dzień Dobry ICE Kraków to cztery godziny wyśmienitej zabawy. Od godz. 10.00 do 14.00 Centrum Kongresowe zmienia się w ogromny plac zabaw, na którym prowadzone są zajęcia m.in. z tańca współczesnego czy baletu; można też poznać tajniki sztuki teatralnej. To wydarzenie, które daje całym rodzinom doskonały pretekst do wspólnego wyjścia i ciekawego spędzania czasu. Na najmłodszych uczestników czekają pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków. Wśród wielu innych atrakcji wymieńmy malowanie twarzy, warsztaty historyczne Historyland oraz doświadczenia chemiczne Chemical World, naukę tańca prowadzoną przez Egurrola Dance Studio, warsztaty designu czy kulinarne. Jest to także wspaniała okazja do zwiedzenia Centrum Kongresowego ICE Kraków, a nasi goście zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel.

Na wydarzenie zaprasza Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.