Spacery, nie tylko historyczne: Tatry pod Wawelem, czyli śladami Eljasza

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 grudnia 2018, 13:00

Radzikowskiego – jedna z głównych ulic Krakowa biegnąca od stacji kolejowej Kraków-Łobzów, aż po ulicę Pasternik. Czy ktokolwiek, poruszając się nią, zadał sobie pytanie, kim był ów tajemniczy
Radzikowski? Bohater? Prezydent? A może ktoś zupełnie nieznany, zapomniany, ale kogo warto bliżej poznać?

Na to pytanie (i kilka innych) odpowie:
prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, mgr Historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Zbiórka: Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

***
Spacery tropem ważnych, a często mało znanych Krakowian. Zastanawiało Was kiedyś gdzie przebywali, co robili i czym się interesowali byli prezydenci, działacze i artyści krakowscy? Okazuje się, że Ci często zapomniani ogromnie wpłynęli nie tylko na rozwój naszego miasta, ale przede wszystkim na jego mieszkańców – stając się inspiracją wielu podjętych inicjatyw i wydarzeń. Będziemy spacerować, rozmawiać i eksplorować miejsca – nie tylko tych znanych, ale również niejednoznacznych, a nawet kontrowersyjnych postaci.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.