76. Konkurs Szopek Krakowskich

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 6 grudnia 2018, 10:00-13:00

Tradycyjnie w pierwszy czwartek grudnia przed południem pod pomnikiem Adama Mickiewicza swoje dzieła zaprezentują uczestnicy 76. Konkursu Szopek Krakowskich. W niedzielę 9 grudnia o 14.00 w Pałacu Krzysztofory dyrektor organizującego konkurs Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, ogłosi werdykt jury, a o 16.00 otworzy wystawę pokonkursową w Celestacie. W tym roku wydarzenia te mają szczególny charakter, ponieważ krakowska tradycja została zarekomendowana do wpisu na prestiżową Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, na której znajdują się przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje z całego świata. Nie znamy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, wiemy jednak, że wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez zespół ekspertów. Wiemy także, że bajecznie kolorowa i roziskrzona szopka wzorowana na krakowskich zabytkach naprawdę łączy w naszym mieście pokolenia – zarówno twórców ze słynnych szopkarskich rodów, jak i krakowian, którzy bez rodzinnej wizyty na pokonkursowej wystawie nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia. (dd)

6 grudnia 2018, 10.00-12.00
Rynek Główny, pomnik Adama Mickiewicza
Wstępny przegląd prac; po hejnale o godz. 12.00 korowód twórców przejdzie wokół Rynku Głównego przed estradę, gdzie odbędzie się prezentacja szopek.

 

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.