Legenda Czterech Wędrowców – Leśna Przygoda

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 19 stycznia 2019, 15:00

Świat był kiedyś inny. Bardziej żywy. Bardziej baśniowy, magiczny. Pełen magicznych stworzeń, tańczących kamieni, zwierząt mówiących ludzkim głosem... Drzew śpiewających pradawne pieśni o czasach pełnych chwały... Aż nadeszła zima.

Nasz kraj nie znał zimy. Była śnieżna, mroźna i przede wszystkim... okrutnie milcząca. Jej magia trzymała nas wiele dziesiątków lat. Zamroziła zwierzęce głosy, zgasiła pieśni drzew. Straciliśmy nadzieję, że może być jak dawniej.
I wtedy pojawili się Czterej Wędrowcy. Do dziś krążą o nich legendy. Byli pierwszymi z Ludzi w naszym świecie. Byli wielcy, choć mieli młode twarze. Byli mądrzy, choć ich włosy nie były siwe. I mieli na sobie grube płaszcze.
Nie wiadomo, skąd je wzięli. Pewnie z jakichś wieszaków. To oni w sobie tylko znany sposób odwrócili bieg wydarzeń. Przegnali zimę. Wydawało się, że na dobre.

Chcieliśmy, by pozostali i władali nami w swojej mądrości. Ale byli Wędrowcami. Pewnego dnia po prostu zniknęli. Tak nagle, jak się pojawili.
Zostały po nich tylko wieszaki.

Mimo ich braku, przez wiele lat cieszyliśmy się ciepłem, jakie przynieśli ze sobą.
Ale niedawno chłód zaczął powracać. Nikt nie wie, dlaczego.
Świat znowu zamiera. Gasną pieśni drzew. Zwierzęta chowają się przed zimnem, a ich głosy znów zanikły, jak wtedy. Wszystko zapada się w ciemności krótkich dni.
Nasz świat zamarza...

Jest jednak promyk nadziei.
Poprzednim razem pomogli nam Ludzie.
Może i tym razem przybędą.
Czekamy...

Zamknij oczy i obudź się w świecie inspirowanym stworzoną przez C. S. Lewisa Narnią. Wejdź do niego przez tajemne, leśne wrota. Odnajdź wszystkie wskazówki i zbadaj przyczyny nastania milczącej, magicznej zimy. Poczuj mistyczny rytm lasu i wykorzystaj go, żeby złamać zaklęcie ciążące na krainie. Przekrocz granice fikcji i dowiedz się, jak dokarmiać zwierzęta zimą. Poznaj Legendę Czterech Wędrowców i stwórz swoją własną!

--------
Leśna Przygoda to fabularne spotkanie, podczas którego uczestnicy, zanurzeni po uszy w nastrojowym temacie, wykonują zadania prowadzące do osiągnięcia określonego w scenariuszu celu. Budujemy i utrzymujemy klimat przy pomocy rekwizytów i storytellingu, dzięki czemu każdy wczuwa się w rolę i pozwala się ponieść wyobraźni.
Scenerią każdej przygody jest las - naturalne środowisko, łono przyrody. Wszystkie zadania są zatopione w tej scenerii, dzięki czemu uczestnicy poznają przyrodę i nawiązują z nią nierozerwalną więź, doskonale się przy tym bawiąc! Leśna Przygoda to doskonała okazja, aby w dobie komputerowej rozrywki i przywiązania do ekranu wyrwać się do innego świata - zadziwiająco podobnego, wcale nie mniej ciekawego, a dużo bardziej realnego! :)

Miejsce spotkania: Las Wolski, przystanek Baba Jaga. Nieopodal znajduje się parking.

Spotkanie odpowiednie dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.