Filmoterapia z sensem

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 22 stycznia 2019, 18:30

We wtorek, 22 stycznia, do Małopolskiego Ogrodu Sztuki wraca dyskusyjny klub filmowy Filmoterapia z SENSEM. W programie pokaz dokumentalnego filmu Westwood: punkówa, ikona, aktywistka opowiadającego o jednej z najoryginalniejszych brytyjskich projektantek. Po seansie Diana Sałacka i Martyna Zimorska poprowadzą dyskusję inspirowaną filmem z udziałem dr hab. Grażyny Borowik-Pieniek z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

WESTWOOD: PUNKÓWA, IKONA, AKTYWISTKA | WESTWOOD: PUNK, ICON, ACTIVIST, reż. Lorna Tucker, Wielka Brytania 2018, 83'
Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Otrzymała od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 60 sklepów i projektuje kosztowne i wyszukane stroje haute couture. Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. To podróż od jej dzieciństwa w powojennym Derbyshire do kariery w Paryżu i Mediolanie. Poznajemy niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.