Festiwal Literatury dla Dzieci 2018

Festiwale literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 20 listopada 2018, 00:00 - niedziela, 25 listopada 2018, 23:00

Cuda wianki

20 minut dziennie, codziennie. Tyle eksperci zalecają czytać dzieciom. A dlaczego to takie ważne? Bo stymuluje rozwój mózgu i mowy, poprawia pamięć, rozbudza ciekawość świata, kształtuje inteligencję emocjonalną, rozwija wyobraźnię... Dla najmłodszych to także świetna (a bywa, że rzadka) okazja do spędzenia czasu z mamą i tatą. Nie mówiąc już o kolorowych obrazkach, wciągających historiach oraz zabawnych wierszykach i wyliczankach.

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci (20-25 listopada) pod hasłem Cuda i widy – czas pełen twórczych i emocjonujących spotkań z najlepszą dziecięcą literaturą. W tym roku wydarzenie odbywa się w Gdańsku, Warszawie i – co nas interesuje najbardziej – w Krakowie.

PROGRAM WYDARZENIA ZNAJDZIECIE TUTAJ!

Jak deklarują organizatorzy, tematycznie krążyć będziemy „wokół realnych, ale ekscytujących zjawisk i rzeczy – podróży, natury, kosmosu, biografii fascynujących ludzi i historii”. Z czytelnikami spotkają się m.in. wielokrotnie nagradzany (m.in. za Omegę czy Czarownicę piętro niżej) Marcin Szczygielski, autor żartobliwych bajek i wierszyków Michał Rusinek oraz Rafał Kosik, autor cyklu powieści Felix, Net i Nika. Na festiwal przyjadą także ekolog, podróżnik, autor popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży Pupy, ogonki i kuperki oraz Gęby, dzioby i nochale Mikołaj Golachowski, Wojciech Grajkowski – współautor (z ilustratorem Piotrem Sochą) przepięknych albumów Pszczoły oraz Drzewa, a także autorka Petroneli z jabłoniowego sadu Sabine Städing.

Dla uczestników przygotowano warsztaty ilustracyjne, które poprowadzą Joanna Rusinek i Ula Palusińska, a także wystawę Poczet królowych polskich Anny Kaszuby-Dębskiej. A po zmroku, zamiast dobranocki, najmłodsi posłuchają Czytanek po zachodzie słońca  – baśni, wierszy i opowieści – a przy okazji zwiedzą Muzeum Podgórza, Muzeum Etnograficzne, Międzynarodowe Centrum Kultury i Forum Designu.

Tegoroczną edycję festiwalu zakończy w ICE Kraków gala wręczenia Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2017, którą uświetni nastrojowy koncert Grzegorza Turnaua Księżyc w misce.

Pamiętajmy: dzieci, które z literaturą obcują od najwcześniejszych lat, mają znacznie większą szansę, by pokochać książki na zawsze. Budujmy społeczeństwo jutra! (Barbara Zając, miesięcznik Karnet)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.