ICE Classic: Philippe Jaroussky

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 3 lipca 2019, 19:30

„Śpiewając, poszukuję prawdziwej barokowej magii” – mówi gość najbliższego koncertu z cyklu ICE Classic. Poddajmy się jego czarom!
Anielski głos, iście diabelska technika i nieodparty urok osobisty – ten artysta zachwyca cały świat, od Los Angeles po Tokio. Występuje z czołówką zespołów muzyki dawnej: Ensemble Matheus, Les Arts Florissants, Les Musiciens du Louvre, Le Concert d’Astrée, L’Arpeggiata, Europa Galante, I Barrochisti, Freiburger Barockorchester, Venice Baroque Orchestra… Wygrywał rywalizację o rozmaite nagrody, takie jak Victoires de la musique classique, MIDEM Classical Awards czy Echo Klassik Awards. Jego repertuar obejmuje około 30 ról operowych, zaś dyskografia liczy blisko 40 nagrań CD i DVD. A mniej oficjalnie? Lubi gotować i podróżować. Deklaruje, że jest leniuchem, za to przed recitalami dla relaksu sam prasuje koszulę, w której wystąpi. Jego sława sięga nawet poza granice naszej planety – jego imieniem nazwano jedną z asteroid.
A zatem? Gwiazdą ostatniej w tym roku odsłony cyklu ICE Classic (3 lipca) będzie francuski kontratenor Philippe Jaroussky. Tym razem (bo przecież artysta śpiewał już kilkakrotnie w naszym mieście, m.in. na festiwalach Misteria Paschalia i Opera Rara) wystąpi z towarzyszeniem Ensemble Artaserse, którego jest współzałożycielem. Na program koncertu w Centrum Kongresowym ICE Kraków złożą się arie i sinfonie z oper Francesca Cavallego – ucznia i jednego z najważniejszych następców Monteverdiego – pochodzące z ich najnowszego albumu Ombra mai fu.
Niestety, mamy też złą wiadomość: bilety rozeszły się w mgnieniu oka. To dowodzi uwielbienia, jakim darzony jest Jaroussky, a także świadczy o celności pomysłu na cykl ICE Classic, dzięki któremu w Centrum Kongresowym ICE Kraków goszczą najsłynniejsi artyści międzynarodowych scen. Jeśli więc nie udało się wam zdobyć upragnionego biletu, nie traćcie ducha. Gwiazdorski cykl powróci do Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w przyszłym roku – a wraz z nim wielkie nazwiska i wielkie emocje. (Barbara Skowrońska)

ICE Classic to cykl łączący nazwiska gwiazd muzyki klasycznej z przestrzenią Centrum Kongresowego ICE Kraków. Serię zainaugurował recital Aleksandry Kurzak w 2015 roku, zaś ostatni koncert wpisał się w obchody 85. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego – w lipcu 2018 roku wystąpiła Orchestre symphonique de Montréal pod batutą Kenta Nagano, wykonując Pasję według św. Łukasza. Kompozytor uświetnił swoją obecnością koncert odbywający się w Sali Audytoryjnej, która od 30 maja tego roku nosi jego imię.
W Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków gościliśmy już w ramach cyklu ICE Classic najwybitniejszych wykonawców światowych scen muzyki klasycznej, wśród których znajdziemy takie nazwiska, jak Anne-Sophie Mutter, Max Richter, Elīna Garanča, Aleksandra Kurzak czy Diana Damrau – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

udostępnij

więcej

  • www.iceclassic.pl
  • 509633649448024
  • Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Miasto Kraków
  • Bilety w cenach od 56 do 200 zł dostępne będą od 30 października 2018 roku na stronie biurofestiwalowe.pl, w sieci Eventim.pl oraz w punktach sprzedaży na terenie całej Polski (m.in. Empik, MediaMarkt), a takżewe wszystkich punktach sieci informacji turystycznej InfoKraków (pl. Wszystkich Świętych 2, ul. Powiśle 11, Rynek Główny 1/3, ul. Józefa 7, ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, ul. Marii Konopnickiej 17, os. Zgody 7).
    Karnety obejmujące wszystkie koncerty w ramach cyklu dostępne są w cenach od 105 do 330 zł.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.