6. Krakowski Festiwal Młodego Wina

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 10 listopada 2018, 17:00 - niedziela, 11 listopada 2018

Już po raz szósty Winnica Srebrna Góra przygotowuje Krakowski Festiwal Młodego Wina w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu, przy ulicy św. Wawrzyńca 12. Tegoroczna edycja rozbudowana o dwudniową formułę obejmować będzie sobotni festiwal świętomarciński (10.11) oraz niedzielny festiwal Najedzeni Fest (11.11). Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków - Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej 2019.

Tradycja picia młodego wina od 11 listopada do Świąt Bożego Narodzenia liczy wiele stuleci. Winnica Srebrna Góra postanowiła odświeżyć miniony obyczaj i nadając mu nowoczesny charakter, wprowadzić na stałe do kalendarza małopolskich wydarzeń. To już szósta edycja Krakowskiego Festiwalu Młodego Wina, organizowanego w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu przy ulicy św. Wawrzyńca 12. Tegoroczne święto ma wyjątkowy charakter, z uwagi na podwójny jubileusz: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 10. rocznicy założenia Winnicy Srebrna Góra. Impreza odbędzie się w sobotę 10.11, zaś w niedzielę 11.11 organizatorzy zapraszają na festiwal kulinarny Najedzeni Fest!.

W PROGRAMIE FESTIWALU:

➡ Młode wino z rocznika 2018 i najlepsza polska gęsina
➡ Wręczenie Nagród św. Marcina za wyjątkowe zasługi w dziedzinie promocji polskiego wina i tradycji świętomarcińskich (nagroda ma formę statuetki św. Marcina projektu słynnego rzeźbiarza Jerzego Kędziory)
➡ Pokaz kulinarny - gotowanie na żywo dań kuchni krakowskiej w wykonaniu Bartka Kieżuna
➡ Muzyka na żywo, DJ
➡ Producenci naturalnych wyrobów lokalnych (GAWOR Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja, Tre Storie, Ser i Szynka)
➡ Wieczór poprowadzi Kuba Janicki

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.