Dzień Kina Polskiego w KPB

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 11 listopada 2018

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, Kino Pod Baranami zaprasza do wspólnej celebracji osiągnięć polskiej kinematografii. W programie m.in. pokaz specjalny, projekcje najciekawszych polskich tytułów ostatnich miesięcy w cenie 11 zł oraz poranek filmowy dla najmłodszych.

W niedzielę, 11 listopada, kina w całej Polsce będą świętować Dzień Kina Polskiego. W ramach obchodów bilety na seanse polskich filmów w Kinie Pod Baranami będą kosztować 11 zł.

Najmłodsi widzowie spędzą świąteczny niedzielny poranek w towarzystwie ciekawskiej Pyzy, bohaterki serialu animowanego opowiadającego maluchom o znanych polskich legendach. Pokaz bajek odbędzie się o godzinie 11.00 w ramach cyklu Baranki Dzieciom. Po seansie dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w warsztatach plastycznych. Na tych, którzy przybędą do Kina Pod Baranami po raz pierwszy czekają pamiątkowe dyplomy, które będą wspaniałym wspomnieniem z pierwszego doświadczenia kinowego.

W tym szczególnym dniu w Kinie Pod Baranami odbędzie się pierwszy w Polsce interaktywny pokaz odrestaurowanej cyfrowo komedii Marka Piwowskiego Rejs. Jego wyjątkowość polega na tym, że wraz z bohaterami będziecie wypowiadać na głos legendarne dziś dialogi autorstwa Piwowskiego i Janusza Głowackiego. Pamięć odświeżą Wam wyświetlane na ekranie słynne kwestie Stanisława Tyma, Zdzisława Maklakiewicza, Jana Himilsbacha, Zofię Czerwińską oraz licznych naturszczyków.
Rejs, opowiadający o pasażerach pewnego wycieczkowego statku, choć był satyrą na ówczesny system polityczny, nie stracił swojej aktualności. Współcześnie powraca z nową siłą jako celny komentarz do naszej rzeczywistości. Autorem muzyki do filmu jest wybitny polski kompozytor, Wojciech Kilar.
Dzięki napisom w języku angielskim również obcojęzyczny widzowie będą mieli okazję zapoznać się z tym kultowym polskim filmem.
Szczegóły

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.