„Państwo teoretyczne”. Spotkanie z Bartłomiejem Sienkiewiczem

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 23 października 2018, 19:00

"Afera taśmowa" wstrząsnęła polską polityką i "wysadziła" z niej kluczowe postaci z czasów rządów Donalda Tuska. Przyczyniła się do przegranej PO w wyborach, torując PiS-owi drogę do władzy. Po raz pierwszy jeden z głównych jej "bohaterów" - były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz - próbuje zrekonstruować wydarzenia sprzed 4 lat.
"Państwo teoretyczne” to poruszająca diagnoza współczesnej Polski. Napisana ostrym językiem przez analityka i polityka. Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, autor słynnego stwierdzenia, że państwo polskie istnieje teoretycznie, opowiada o kulisach polityki - tak nową książkę Sienkiewicza - jednej z głównych postaci ze świata polityki, która znalazła się na słynnych "taśmach prawdy" - reklamuje wydawnictwo Arbitror.
"Sienkiewicz zastanawia się, co można zrobić, żeby państwo w Polsce było sprawne, a nie teoretyczne. Przedstawia swoją receptę na polskie choroby w niebanalny, często zaskakujący sposób. Nie cofa się przy tym przed przyznaniem się do własnych błędów. Jest bezlitosny w demaskowaniu zakłamania polskiej polityki" - zachęca do lektury Arbitror.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.