Magda Bożyk z Zespołem

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 listopada 2018, 19:05

Magda Bożyk - autorka tekstów i piosenek, które wykonuje razem ze swoim zespołem w składzie: Władek Grochot (trąbka), Tomek Kobiela (gitara elektryczna), Radek Kopeć (gitara basowa), Jarema Pogwizd (instrumenty klawiszowe, fortepian), Michał Tincel (perkusja), gościnnie Marcin Dyjak (harmonijka ustna) . Muzycy tworzą wspólnie ciekawą miksturę dźwięków – od nieraz bardzo prostych piosenek, których głównym walorem jest głos Magdy, po piosenki-melodie stanowiące tematy do jazzowej improwizacji, gdzie z kolei pole do popisu ma cały zespół. Gdzieniegdzie przebłyskują tam rockowe riffy, przejmowane przez poszczególne instrumenty, to znowu pojawiają się ocierające się o klasykę współbrzmienia głosu z samym fortepianem, czy gitarą. W tej muzyce widać wiele inspiracji, z których najsilniejszą jest jednak jazz.

Zespół występuje zarówno na scenach klubowych, jak i na większych scenach i festiwalach (m.in. Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Teatr Leśny w Gdańsku, Festiwal Art Energy, Filharmonia Kaliska i in.). Mają na koncie dwa autorskie albumy: Yearning (2014) i Traces (2018), które zostały świetnie przyjęte przez publiczność. Piosenki z tych albumów są doceniane przez redaktorów muzycznych i trafiają to na propozycje listy przebojów (Trójka), to na kompilacje (Smooth Jazz Cafe), to do audycji radiowych, kierowanych do bardzo wyspecjalizowanego grona odbiorców (Dwójka, Rozmowy Improwizowane).

Zespół wystąpi w składzie:
Magda Bożyk (śpiew)
Marcin Dyjak (harmonijka ustna)
Władek Grochot (trąbka)
Tomek Kobiela (gitara elektryczna)
Radek Kopeć (gitara basowa)
Jarema Pogwizd (instrumenty klawiszowe, fortepian)
Michał Tincel (perkusja)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.