„Istota serca” – pokazy dokumentu o Carlu Gustavie Jungu w KPB

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:00

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz dokumentu Istota serca w reżyserii Marka Whitneya - intrygującej opowieści o Carlu Gustavie Jungu, jednym z największych badaczy ludzkiej psychiki XX wieku. Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, w której wezmą udział psychoanalityk jungowski Karol Domański oraz psychoterapeuci Adam Kościuk i Robert Palusiński.

ISTOTA SERCA | MATTER OF HEART
reż. Mark Whitney, USA 1986, 107'
Dokumentalny film o życiu i dziele wielkiego szwajcarskiego psychiatry Carla Gustava Junga (1875-1961). O jego pracy wypowiadają się osoby, które go znały - koledzy po fachu, przyjaciele, studenci. Większość z nich była analizowana przez Junga, przy czym często sami zostali analitykami. Wypowiedziom jego bliskich i współpracowników towarzyszą archiwalne nagrania samego prof. Junga, z których widzowie dowiedzą się o wielu mało znanych faktach i aspektach z jego życia prywatnego, w tym o relacji z żoną Emmą oraz partnerką Toni Wolff. Jednak przede wszystkim film oferuje cenną wiedzę „z pierwszej ręki” o jego podejściu do psychiki współczesnego człowieka, o mało znanych obszarach duchowości Junga i jego najważniejszych teoriach psychologicznych: nieświadomości obiektywnej (zbiorowej), koncepcjach ego, cieni, animy/animusa, Jaźni i wielu innych.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.