Paderewski. Fantazja i legenda

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 19 marca 2019, 19:00

Historia opowiedziana tańcem

Chyba żaden artysta nie przysłużył się odzyskaniu przez Polskę niepodległości tak bardzo jak Ignacy Jan Paderewski – kompozytor, pianista i mąż stanu. Balet Dworski „Cracovia Danza” postanowił oddać hołd tej wybitnej postaci, tworząc spektakl Paderewski. Fantazja i legenda.

Przedstawienie oparte jest na niepublikowanych nigdy listach Ignacego Jana Paderewskiego do jego drugiej żony Heleny Górskiej. „Pal te listy, Helenko” – pisał Paderewski. Na szczęście korespondencja została zachowana i przekazana Bibliotece Jagiellońskiej, gdzie znajduje się do dziś. Poznamy najważniejsze momenty w biografii artysty oraz… piękne, ponętne i mądre kobiety, które odegrały w jego życiu dużą rolę. Usłyszymy również jego muzykę wykonywaną na żywo przez pianistę Adama Wodnickiego. Spektakl wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

 

udostępnij

więcej

  • cracoviadanza.pl
  • Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w punktach InfoKraków oraz na www.kupbilecik.pl. Dzień wcześniej, 11 listopada przedstawienie zostanie zaprezentowane przedpremierowo w ramach Przemyskiej Jesieni Muzycznej
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.