Tak się zmienia klimat w miastach!

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 października 2018, 11:00-15:00

Skutki zmiany klimatu są coraz bardziej dotkliwe dla Polaków. Długotrwałe fale upałów, susze, huragany, nawałnice przestały już dziwić. Zalane piwnice i działki w wyniku powodzi błyskawicznych też już nikogo nie zaskakują, a zanieczyszczone powietrze z powodu nadmiernej emisji stało się codziennością. Niestety to dopiero początek! Zagrożenie dla naszego życia i zdrowia rośnie z każdym rokiem. Wzrost śmiertelności z powodu fal upałów, coraz więcej poszkodowanych w wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych czy kilkukrotne zwiększenie liczby zachorowań na boreliozę – to tylko niektóre negatywne skutki zdrowotne zmiany klimatu, jakie odczujemy w najbliższych latach.

Naukowcy od lat alarmują, że mamy coraz mniej czasu, aby zahamować wzrost średniej temperatury globalnej na poziomie 1,5 stopnia Celsjusza i uniknąć klimatycznej katastrofy. Zmiana klimatu jest jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzyła się ludzkość. Jednak wciąż jest spychana na margines agendy politycznej. Mamy dość bezczynności w sprawach, które bezpośrednio nas dotyczą, dlatego zamierzamy zaapelować do premiera Mateusza Morawieckiego, że nie zgadzamy się na ignorowanie tak poważnego problemu!

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.