Buntowniczki w Pawilonie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 5 października 2018 - piątek, 19 października 2018

Wystawa ilustracji do książki "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek"

Z okazji polskiej premiery drugiego tomu międzynarodowego bestsellera "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz wydawnictwo Debit zapraszają do pawilonu Wyspiańskiego (plac Wszystkich Świętych 2) na wystawę prezentującą portrety bohaterek książki, stworzone przez artystki z całego świata.

Książka "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2" to kontynuacja rewelacyjnego bestsellera „New York Timesa” – książki, która dziewczynom ze wszystkich stron świata daje impuls, by marzyły bez ograniczeń, stawiały sobie śmielsze cele i nie ustawały w wysiłkach. Opowieści na dobranoc… to zbiór stu całkiem nowych historii wysławiających wyjątkowe kobiety, takie jak Nefertiti, Beyoncé, Rosalind Franklin, Wisława Szymborska czy J.K. Rowling. Są wśród nich królowe i społeczniczki, pisarki i badaczki, informatyczki i wokalistki, astronautki i rewolucjonistki – to oszałamiające zestawienie pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

„Ta niezwykła książka pokazuje dziewczynom, że mogą zostać, kim tylko zapragną”.
– Melinda Gates

Wszystkie portrety pochodzą z tomu 1 i 2 „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Franceski Cavallo i zostały udostępnione za zgodą autorek. Książki po raz pierwszy wydano nakładem Timbuktu Labs, Inc., Copyright ©2016 & 2017 Timbuktu Labs, Inc.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.