Psychocukier w Pięknym Psie

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 listopada 2018, 20:00

Istnieją od 17 lat, wciąż w tym samym składzie. Zwolnili muzycznie i życiowo, ale nadal, kiedy trzeba, uderzają najgłośniej.

Album, którego nikt się nie spodziewa zawiera muzykę, jakiej jeszcze nie grali. Zaczęli sami, nagrywając w swoim studiu na wsi. Eksperymenty, improwizowanie, loopy, „norweskie” wokale, przetworzone ślady. Z gotową płytą zwrócili się do producenta swojego poprzedniego krążka Diamenty – NOONa.

Zgodzili się na niełatwą propozycję – nagranie płyty od nowa. Materiał został więc wywrócony do góry nogami po raz pierwszy. Ponowna sesja odbyła się z powrotem w mieście, była płynna, choć szalona – taka jaka powinna być. Żywa muzyka, z wszelkimi niedoskonałościami wróciła do komputera. Długie tygodnie studyjnej pracy nie przynosiły pożądanego rezultatu, należało ponownie spojrzeć na album Psychocukra, wisząc głową do dołu. Nagrania z obu sesji zaczęły się łączyć, pojawiła się improwizacja na bębnach, nagrania terenowe, nagrania z dyktafonu, fortepian, sample, syntezatory, a wokale wyszły na wierzch – alternatywna rzeczywistość ich muzyki.

Antypody umysłu to płyta, która była podróżą dla całej czwórki. Pełny obrót, który przyniósł muzykę spokojną, choć podszytą niepokojem i euforyczną melancholią. Ich piąta płyta zaskoczy nie tylko tych, którzy znają ich poprzednie wydawnictwa.

Psychocukier:
Sasza Tomaszewski - gitara, głos
Piotr Połoz - bas, głos
Marcin Awierianow - perkusja, głos

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.