Spacery, nie tylko historyczne: Barbakanty – barwny Jan Kanty

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wpływowy i barwny. Zaufany prezydenta Leo. Ostatni w kontuszu i kołpaku. Zawodowy „ustawiacz” wyborów. Zapomniany, acz czy niesłusznie? Jan Kanty Fedorowicz – „barbakanty” – poznajemy i przybliżamy. Pójdziemy śladami ciekawego człowieka między innymi ulicami Sławkowską i Szczepańską oraz zobaczymy c.k. Realną Szkołę na ul. Studenckiej 12 czy ślady „baszty kościuszkowskiej” przy ul. Podwale.

Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, historyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Zbiórka: Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

***
Spacery tropem ważnych, a często mało znanych Krakowian. Zastanawiało Was kiedyś gdzie przebywali, co robili i czym się interesowali byli prezydenci, działacze i artyści krakowscy? Okazuje się, że Ci często zapomniani ogromnie wpłynęli nie tylko na rozwój naszego miasta, ale przede wszystkim na jego mieszkańców – stając się inspiracją wielu podjętych inicjatyw i wydarzeń. Będziemy spacerować, rozmawiać i eksplorować miejsca – nie tylko tych znanych, ale również niejednoznacznych, a nawet kontrowersyjnych postaci.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.