„Istota serca”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 października 2018, 19:00

"Istota serca" ("The Matter of Heart") to dokumentalny film o życiu i dziele wielkiego szwajcarskiego psychiatry Carla Gustava Junga. Film to przede wszystkim wypowiedzi osób, które go znały, i z których większość była analizowana przez Junga przy czym bardzo często same zostawały analitykami.
W filmie pojawiają się także archiwalne materiały z wypowiedziami i osobą prof. Junga. Dowiadujemy się o wielu mało znanych faktach i aspektach z jego życia prywatnego, w tym o relacji z żoną Emmą oraz partnerką Toni Wolff. Jednak przede wszystkim zyskujemy cenną wiedzę „z pierwszej ręki” o jego podejściu do psychiki współczesnego człowieka, o mało znanych obszarach duchowości Junga, o nieświadomości obiektywnej (zbiorowej), koncepcjach ego, cieni, animy/animusa, Jaźni i innych.

Po emisji filmu odbędzie się dyskusja z pytaniami i refleksjami...

Film został przetłumaczony przez Karola Domańskiego i Adama Kościuka z Pracowni Psychologicznej RefleksJA, członków Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.