Czytanie – Odkrywanie, dziecięce warsztaty z książką

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl spotkań, w których książka stanie się pretekstem do pracy z dziećmi nad ich emocjami, kreatywnością i ciekawością świata. Na każdym spotkaniu przeczytamy fragment książki, która stanie się bazą dla warsztatów.

23.09, godz. 11.00
Nie taki strach straszny, warsztat dla dzieci w wieku 4-6 lat, inspiracja książkowa: „Koala, który się trzymał”
Jak radzić sobie ze strachem i ożywiać wewnętrzną ciekawość? Odpowiedzi poszukamy razem z Koalą, który po opuszczeniu swojego ulubionego drzewa, przekonał się, że świat wcale nie jest straszny.

14.10, godz. 11.00
Przyjaciel jest dobry na wszystko, warsztat dla dzieci 3-5 lat, inspiracja książkowa: „Za dużo marchewek”
Dlaczego warto się dzielić? Podpowie nam przygoda królika, którego miłość do marchewek doprowadziłaby do katastrofy, gdyby nie wsparcie przyjaciół.

18.11, godz. 11.00
Bo fantazja jest od tego, warsztat dla dzieci w wieku 6-10 lat, inspiracja książkowa: „13 – piętrowy domek na drzewie”.
Jakie są sposoby na połączenie dobrej zabawy i twórczego myślenia? W podróż do świata wyobraźni zabiorą nas Andy i Terry oraz ich naprawdę zwariowane pomysły.

9.12, godz. 11.00
W głowie się pomieści, warsztat dla dzieci w wieku w wieku 4-6 lat, inspiracja książkowa: „O wilku, który miał humory”
Co robić ze zmiennymi emocjami? Wilk zachowywał się tak, jakby jego nastrój zmieniał się 100 razy na minutę. Pomogli mu mieszkańcy Dalekiego Lasu. Skorzystamy z ich pomysłów i porozmawiamy o różnorodności emocji.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Michnowicz - psycholog i trener z 9-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi szkolenia rozwijające umiejętności psychospołeczne w organizacjach pozarządowych i placówkach edukacyjnych oraz warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL i Fundacją Falochron.

Działanie realizowane w ramach projektu "PŁYWAJĄCY UNIWERSYTET". Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.