Hamulec bezpieczeństwa

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 26 maja 2019, 18:00

Trochę kusi… Pociągnąć czy nie pociągnąć? W recitalu kabaretowym Teatru Loch Camelot Hamulec bezpieczeństwa zastanawia się Michał Chludziński, a muzycznie w podjęciu tej decyzji wspomaga go Stanisław Rzepiela.

Hamulec bezpieczeństwa to autorski recital kabaretowy Michała Chludzińskiego – krakowskiego poety, tekściarza i satyryka. To rzecz o Polsce i Polakach podana w formie dwudziestu satyrycznych piosenek doprawionych czarnym humorem i oparami absurdu. W swoich tekstach Michał Chludziński nie tylko śmieszy, tumani i przestrasza, ale przede wszystkim zmusza do myślenia. Śmieje się z nas, ale i z samego siebie dając do zrozumienia, że nic, co polskie, nie jest mu obce. Jednocześnie przekłuwa nadęty balon narodowego obłędu, upominając się o dystans i zdrowy rozsądek, czyli właśnie o hamulec bezpieczeństwa...

Stanisław Rzepiela - kompozytor, dyrygent i pianista - student Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendysta Miasta Krakowa, autor piosenek, muzyki teatralnej, laureat konkursów kompozytorskich, twórca utworów symfonicznych i oratoryjnych, wielokrotnie brał udział w SFP jako pianista, był szefem muzycznym i dyrygentem koncertu finałowego w 2016 r.

Ponadto w programie wykorzystano również kompozycje Ewy Korneckiej, Marka Bazeli oraz Aleksandra Brzezińskiego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.