Europejski Dzień Języków 2018

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 września 2018

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. W roku 2018 wspólnie świętujemy Europejski Dzień Języków w sobotę 29 września.

11.00-17.00
Miłosne iGRAszki. Językowa gra miejska w Krakowie

Miejsce: Stare Miasto
Uczestnicy: 60 grup po 3-5 osób
Start: Zet Pe Te (ul. Dolnych Młynów 10), godz. 11.00
Konieczna rejestracja!

Szukasz swojej „drugiej połowy”? Pragniesz napełnić serce prawdziwą miłością? Nie wiesz, jak nawiązać znajomość? Weź udział w romantycznej grze miejskiej z okazji Europejskiego Dnia Języków i daj się uwieść zabawie.
„Miłosne iGRAszki” w sześciu językach rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00. Do szkoły uczuć zaproszone są 3-5 osobowe zespoły Rodzin. Każda z nich otrzyma Kartę Stanu Serca i 2 połowy Serc, które za nic do siebie nie pasują. Na szczęście ktoś inny, w innych zespołach, ma właściwe drugie połowy. Wystarczy go tylko odszukać…

19.00
Noc kina europejskiego

Miejsce: Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27)

Krew Saamów (Sami Blood), reż. Amanda Kernell, Dania, Norwegia, Szwecja, 2016, 110’, laureat Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX 2017
Camille powtarza rok (Camille redouble), reż. Noémie Lvovsky, Francja, 2012, 115’
Trzymaj się ode mnie z daleka (Stai lontana da me), reż. Alessio Maria Federici, Włochy, 2013, 86’

Dzień Otwarty instytutów kultury
W tym dniu niektóre instytuty zapraszają także na Dzień Otwarty podczas którego przewidzianych jest wiele atrakcji w postaci pokazowych lekcji języków obcych, gier i zabaw oraz niespodzianek kulinarnych.
W sprawie szczegółów Dni Otwartych prosimy się kontaktować z instytutami (British Council, Goethe-Institut, Instituto Cervantes, Institut Français, Istituto Italiano di Cultura, Österreich Institut)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.