Festiwal Rok Kobiet 2018

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 21 października 2018, 13:00

Festiwal Rok Kobiet 2018 to największa w Krakowie impreza mocy z okazji uczczenia setnej rocznicy nadania Polkom pełni praw wyborczych. Nie byłoby niepodległego, demokratycznego kraju tam, gdzie nie byłoby równych praw dla wszystkich jego obywatelek i obywateli. Przyszłość zależy od kobiet, dlatego 20 października spotkaj się z ekspertkami ze świata mediów, kultury, biznesu czy rozwoju, które na co dzień inspirują tysiące Polek!
Festiwal Rok Kobiet 2018 to ponad 8 godzin intensywnych wrażeń (13.00-21.00; rejestracja od 12.00). Naładujecie się mocą, inspiracją i motywacją do działania. W programie: wykład inauguracyjny, panel dyskusyjny, mowy mocy, pokazy mody, występy artystyczne, część wystawiennicza.

Wstęp bezpłatny (zarejestruj się przez formularz dostępny tutaj)

Wykład inauguracyjny
dr Małgorzata Majewska – specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, językoznawczyni z psychologicznym skrzywieniem. Wykładowczyni akademicka (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ), szkoleniowiec, autorka książek i artykułów, biegaczka.

Panel dyskusyjny: Czy przyszłość zależy od kobiet
Karo Akabal – trenerka rozwoju osobistego w obszarze seksualności. Od 4 lat prowadzi Sex & Love School. Zaangażowana w Global Love School (międzynarodowy projekt powołany przez wspólnotę z Portugalii Tamera Healing Biotop), Pocket Project – Collective Trauma Integration Project oraz w ruch edukacji demokratycznej.
Nina Gabryś – historyczka antropolożka, aktywistka, feministka, polityczka. Współtwórczyni inicjatywy i wiceprezeska Stowarzyszenia „Sto Lat Głosu Kobiet” i koordynatorka akcji „In vitro dla krakowian”. Na co dzień pracuje jako projektantka wystaw dla muzeów i instytucji kulturalnych.
Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapeutka, uzdrowicielka. Założycielka Polskiego Forum Transpersonalnego. Inicjatorka Kręgów Kobiet w Polsce. Przedstawicielka Kręgu Starszyzny Kobiet. Jej pasją jest uzdrawiane miłością i budzenie ludzi do świadomości wspólnoty istnienia. Prowadzi ogólnopolską akcję „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”.
Justyna Kokoszenko – blogerka (Blimsien.com), dziennikarka, projektantka ubioru, wyznawczyni girl power i propagatorka „osiędbdania”, pomysłodawczyni i założycielka facebookowych grup Girl Gang by Blimsien, która wspiera kobiety na zasadzie idei sisterhood (z ang. siostrzeństwo).
Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka Tygodnika Powszechnego. Zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i katolickim feminizmem. Autorka książki Kościół kobiet (2015), a ostatnio Emancypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół (2018).

Mowy mocy (power speeche)
Sylwia Czajka-Jansen – ekspertka w dziedzinie talentów i odkrywania mocnych stron, praktyczka zarządzania z 20-letnim doświadczeniem, mentorka i certyfikowana Strengths Coach Gallupa. Reżyseruje zmiany, odkrywając na nowo ludzi i firmy.
Agata Dutkowska – artystka, socjolożka, trenerka kreatywnej przedsiębiorczości, założycielka Latającej Szkoły, która pomaga kobietom zarabiać na tym, co kochają.
Joanna Hussakowska – certyfikowana i akredytowana nauczycielka 5 Rytmów®. Ukończyła trening w The Moving Center School w Kalifornii. Jest absolwentką łódzkiej „filmówki”. Była związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie.
Elżbieta Jachymczak – publicystka ekonomiczna, bankowczyni, pedagożka. Od ponad 13 lat związana z polską bankowością. Wolontariuszka Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Szkoleniowiec z pasją, uwielbia dzielić się wiedzą z tymi, którzy jej potrzebują. #KobietaKrakowa.
Monika Jurczyk – businesswoman, pierwsza w Polsce personal shopperka, ekspertka z zakresu dress codu. Opracowała autorski system SYLWETKA OSY, który opisuje dziewięć typów sylwetek Polek. Uczy, jak być boską i jak zostać szefową własnej szafy. Autorka książek Bądź boska i Szefowa swojej szafy.
Anna Kaszuba-Dębska – artystka, malarka, ilustratorka, pisarka, projektant­ka książek dla dzieci i dorosłych. Napisała i zilu­strowała Poczet królowych polskich (wyd. Znak) i jest to jej damska malarska odpo­wiedź na poczet Jana Matejki. Działaczka społeczna, założycielka Fundacji Burza Mózgów i Cafe Szafe.
Ewa Langer – prezeska stowarzyszenia Kobieca Transsmisja, od 2009 do 2017 roku organizowała i współorganizowała festiwal kobiecej twórczości Kobieca Transsmisja.
Basistka w zespołach PRL i Translola, od 2014 roku organizuje rockowe obozy dla nastolatek Karioka Girls Rock Camp i dla starszych dziewczyn Lucciola Ladies Rock Camp.
Dr Lidia Majewska – lekarka medycyny estetycznej, wykładowczyni akademicka, szkoleniowiec. Właścicielka ESME Clinic w krakowskim Podgórzu, gdzie razem z zespołem lekarzy i kosmetologów zapewnia pełną, specjalistyczną opiekę.
Tatiana Mindewicz-Puacz – ekspertka od komunikacji interpersonalnej i masowej, specjalistka ds. kampanii społecznych, mówczyni motywacyjna, trenerka biznesu i szkoleniowiec. Mentorka w programie „Projekt Lady” TVN. Autorka książek: Luz. I tak nie będę idealna oraz Miłość. I co dalej?
Patrycja Tłustochowicz – jedna z pierwszych w Polsce psychodietetyczek. Ekspertka z zakresu odżywiania, dietetyki, własnych przekonań oraz zarządzania własnym zdrowiem. Jej misją jest, aby Polacy (a zwłaszcza Polki) przestały się wreszcie odchudzać, a zaczęły smakować życie z przyjemnością, pozostając Zawsze Zgrabną.
Monika Schwertner – coach, szkoleniowiec, wykładowczyni uniwersytecka i autorka bloga www.monikaschwertner.com. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na przywództwie kobiet i rozwoju osobistym. Pracuje w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz hiszpańskim.

Część artystyczna
Pokazy mody – kolekcje znanych marek i projektantów.
Magda Steczkowska – wokalistka, autorka tekstów. We wrześniu ukaże się jej piąty album „SeriaLove” z najpiękniejszymi piosenkami z polskich seriali. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. We wrześniu zobaczymy ją w TVN w programie „Ameryka Express”. Aktywnie działa w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci. Prywatnie żona Piotra Królika (perkusisty grupy Indigo, Brathanki) oraz mama trzech córek: Zosi, Michalinki i Antoninki. Uwielbia podróże, muzykę klasyczną, dobre kino oraz włoską kuchnię.
Iza Kała – aktorka, reżyserka, stand-uperka, improwizatorka, Dyrektorka Programowa Przeglądów Kabaretów PAKA. Tworzy projekty z kobietami w roli głównej. Jest ekspertką w byciu super – dzięki niej więcej osób ma dobry humor.
Piss&Love – dziewczyński band rockowo alternatywny, który powstał dzięki krakowskim obozom Karioka Girls Rock Camp (w ich organizacji członkinie zespołu od dłuższego czasu maczają palce). Ich celem jest udowodnienie, że trzy dziewczyny wystarczą, żeby wkręcić żarówkę i założyć zespół.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.