5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 14 października 2018, 11:00

PZU Cracovia Półmaraton Królewski pobiegnie już 14 października! Tak jak w ostatnich trzech edycjach biegu niewątpliwą atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków. Start nastąpi z ul. Stanisława Lema – sprzed największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w kraju, która ponownie będzie bazą imprezy.
Uczestnicy półmaratonu znów przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ul. Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską. Na tej trasie biegacze będą mieć w zasięgu wzroku zabytki: takie jak Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce.
Pokonując dystans 21 km i 97,5 m, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, stadiony miejskie: Cracovia i im. Henryka Reymana, a także nowoczesną bryłę Centrum Kongresowego ICE Kraków czy Kładkę im. Ojca Laetusa Bernatka.
Pomiaru dokonał atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Tokarczyk.
Na niespełna miesiąc przed 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim (stan na 20 września) numery startowe ma już nadane przeszło 9200 osób!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.