Dobry Wieczór Filmowy: Gaspar Noé

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 października 2018, 20:30

Gaspar Noé – francuski reżyser argentyńskiego pochodzenia – jest znany polskim widzom z filmów „Wkraczając w pustkę” oraz „Nieodwracalne”. Ten bezkompromisowy i odważny twórca przez wielu światowych reżyserów przywoływany jest jako źródło inspiracji – do jego twórczości odwołuje się m.in. Nicolas Windig Refn.
Kino Agrafka zaprasza na filmowe spotkanie z dwoma ostatnimi filmami reżysera. Na ekranie przedpremierowy pokaz CLIMAX oraz śmiały, świeży i wizualnie przełomowy LOVE.

20:30 CLIMAX | Climax, reż. Gaspar Noe, Francja 2018, 90’
Pokaz przedpremierowy

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.
Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.
Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.

22:10 DZIESIĘĆ PO DZIESIĄTEJ
LOVE | Love, reż. Gaspar Noe, Belgia/Francja 2015, 130’

udostępnij

więcej

  • 270568323561777
  • CLIMAX | 20 zł, 15 zł (student), 13 zł (senior)
    LOVE | 10 zł ( pokaz w cyklu Dziesięć po Dziesiątej)
    Karnet : 20 zł (dwa filmy) – dostępny w kasie kina
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.