Koncert jubileuszowy Chóru Hejnał

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 14 września 2018, 16:00

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na uroczysty koncert z okazji 70-lecia Chóru Hejnał, połączony z wręczeniem odznaki Honoris Gratia przyznawanej przez Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne zasługi na rzecz Krakowa i jego mieszkańców. Koncert odbędzie się w piątek, 14 września o godzinie 16:00 w Krakowskim Forum Kultury.

Chór Hejnał działa w Krakowie nieprzerwanie od 70 lat, a 20 lat temu znalazł swoją przystań w Klubie Kazimierz, funkcjonującym w ramach Krakowskiego Forum Kultury. W tym czasie zespół odnotował wiele sukcesów artystycznych i uczestniczył w licznych festiwalach w kraju i za granicą. Aktualnie chór liczy 30 seniorów i wciąż rozwija swoją działalność, poszerza repertuar i koncertuje.

Zapraszamy na wspólne świętowanie tego niezwykłego jubileuszu podczas wyjątkowego koncertu w Krakowskim Forum Kultury. Chór poprowadzi Karolina Patla, a akompaniować będzie Krystyna Stala. W repertuarze koncertu znajdą się utwory w układzie czterogłosowym, muzyka klasyczna, popularna i rozrywkowa oraz utwory Mozarta, Beethovena, Verdiego, Moniuszki, Kurpińskiego i Nowowiejskiego.

W czasie koncertu nastąpi wręczenie odznaki Honoris Gratia, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Z wnioskiem o nadanie odznaki Chórowi Hejnał wystąpiło Krakowskie Forum Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.