Gdzie jest mój Homel?

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 października 2018, 19:00

Spektakl pełen muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy, czyli opowieści małego „krawca mężczyźnianego” z Homla, którego porwał w szeroki świat wiatr historii. A zarazem opowieść o człowieku, który broni swej godności humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swego narodu. Może też być odczytywany jako metafora Żyda Wiecznego Tułacza.

Spektakl pełen muzyki i charakterystycznych piosenek aktorskich, wielce zróżnicowanych w świetnej interpretacji barda Piwnicy pod Baranami z muzyką kompozytora Andrzeja Zaryckiego.
Warstwę muzyczną uzupełnia żydowski humor, poezja i mądrość życiowa, sowizdrzalska przekora i szczypta zadumy.

Gdzie jest mój Homel? Przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca
według Ilii Erenburga
scenariusz, reżyseria i wykonanie: Tadeusz Kwinta
Michał Półtorak - skrzypce, Paweł Pierzchała - piano
teksty songów: Elżbieta Kuryło
muzyka: Andrzej Zarycki

Tadeusz Kwinta – aktor, reżyser, autor scenariuszy telewizyjnych, utworów scenicznych i wierszyków dla dzieci. Występował w teatrach krakowskich i warszawskich. Przez lata związany m.in. z Piwnicą pod Baranami, Teatrem Cricot 2, Kabaretem Olgi Lipińskiej, oraz innymi kabaretami. Laureat wielu nagród (m.in.: Złoty Ekran, Srebrny Światowid).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.