Friends of Jarek Śmietana – Koncert w 5. rocznicę śmierci artysty

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 września 2018, 20:00

2 września minęła piąta rocznica śmierci wybitnego gitarzysty jazzowego Jarka Śmietany. Jego postać, muzyka i twórczość są żywo obecne w życiu kulturalnym Polski i coraz bardziej widoczne za granicą. Dzieje się tak głównie za sprawa Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany  z udziałem światowych wirtuozów gitary (John Abercrombie, Mark Stern, Peter Bernstein, Ed Cherry), jak i dziesiątek uczestników z całego świata. Również dawni współpracownicy Śmietany – gwiazdy jazzu – jak m.in.: Wojciech Karolak, Piotr Baron, Marek Napiórkowski, Nigel Kennedy czy Karen Edwards często grają jego kompozycje.

Większość tych artystów usłyszymy 15 wrzesnia o godz. 20 w Krakowie w Muzeum Manggha na koncercie pt.: Friends of Jarek. Obok grupy Friends (W. Karolak, P. Baron, M. Napiórkowski, A. Dębski, K. Dziedzic) i Tria Karen Edwards wystąpi wybitna młoda skrzypaczka, córka Śmietany – Alicja Śmietana z zespołem smyczkowym i gośćmi (m.in. Adam Szabas Kowalewski), prezentując kompozycje orkiestrowe ojca.

Bilety w cenie 80 zł są do nabycia na stronach Ticketmaster.pl i Eventim.pl oraz w punkcie InfoKraków pod adresem Jana 2 oraz w biurze organizatora Cracovia Music Agency (ul. Karmelicka 52/1, tel. 12 3576922).

udostępnij

więcej

  • 80 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.