6. Krakowski Festiwal Grozy Kfason

Festiwale literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 20 października 2018, 10:00

O (z)grozo!

Nastrój tajemniczości, złowróżbne znaki, gęsta atmosfera strachu… 6. KFASON, czyli Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju (20 października) z pewnością zasieje ferment i wprowadzi nas w sugestywnie niepokojący nastrój! Co nas czeka? Na KFASON-ie pojawią się m.in. autorzy nominowani do Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego: Agnieszka Kwiatkowska, Piotr Kulpa, Artur Urbanowicz oraz Damian Zdanowicz. Będzie można porozmawiać z Joanną Pypłacz, czy laureatem Nagrody im. Grabińskiego w 2016 roku – Wojciechem Gunią. Ponadto odbędą się panele dyskusyjne (m.in. Groza w popkulturze, który poprowadzi krytyk filmowy, tłumacz, specjalista od kultury popularnej Bartosz Czartoryski czy panel o muzyce blackmetalowej, którego gościem będzie wokalista i założyciel grupy Christ Agony Cezary „Cezar” Augustynowicz) oraz spotkania tematyczne. Na zakończenie, podczas uroczystej gali w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej zostanie wręczona Nagroda Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązuje ograniczenie wiekowe 16+.

 

Do informacji zapowiadającej tegoroczną edycję wkradł się błąd o spotkaniach tematycznych m.in. z Aleksandrą Zielińską, Łukaszem Orbitowskim, Kazimierzem Kyrczem jr., Dawidem Kainem czy Łukaszem Radeckim. Spotkania te nie odbędą się.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.