Z muzyką od poczęcia

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Przyszła mamo! Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i zaśpiewaj swojemu „brzuszkowi” coś ładnego. A może wspólnie posłuchacie Mozarta i pomarzycie o tym, jak to będzie za kilka miesięcy?

Opera Krakowska zaprasza na kolejną odsłonę cyklu warsztatów muzykoterapeutycznych Z muzyką od poczęcia. Zajęcia dedykowane są kobietom w ciąży i ich dzieciom. Jeden cykl obejmuje 5 spotkań, odbywających się raz w miesiącu, a każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce. Zajęcia składają się z trzech części. Część pierwsza obejmuje ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne na piłkach oraz ćwiczenia oddechowe torem piersiowym oraz torem brzusznym, odbywające się do muzyki operowej / klasycznej. Część pierwsza zakończona jest każdorazowo relaksacją neuromięśniową. W części drugiej omawiany jest w formie pogadanki i rozmowy z uczestniczkami zajęć temat danego spotkania, natomiast część trzecia polega na stosowaniu technik muzykoterapeutycznych oraz nauce piosenek do brzuszka i kołysanek.

Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem - mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka, prowadząca zajęcia - Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają również zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci - dodaje.

Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich, jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.

W obecnym cyklu zajęcia odbędą się w następujących terminach:

  • 22 września 2018, godz. 11.00 (sobota) Wpływ muzyki na stan psychofizyczny kobiet w ciąży i ich dzieci
  • 25 października 2018, godz. 17.00 (czwartek) Formy dźwiękowej stymulacji prenatalnej
  • 17 listopada 2018, godz. 11.00 (sobota) Emocje w ciąży i jak radzić sobie ze stresem za pomocą muzyki
  • 13 grudnia 2018, godz. 17.00 (czwartek) Muzykoterapia w porodzie
  • 12 stycznia 2019, godz. 11.00 (sobota) Muzyka w połogu i podczas pierwszych miesięcy życia dziecka

Zajęcia prowadzone są w grupie do 22 osób, w czasie ok. 1,5-2 godzin, a odbywają się na Antresoli Opery Krakowskiej. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą. Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.