IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczno-Artystyczny Sfogato

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 września 2018, 19:00

Międzynarodowy Festiwal Muzyczno-Artystyczny Sfogato jest jedynym w Krakowie cyklicznym wydarzeniem festiwalowym, dla którego muzyka i twórcza osobowość Fryderyka Chopina stanowi główną inspirację. Zawiera się ona w nazwie wydarzenia – „sfogato” to włoskie słowo użyte po raz pierwszy przez Fryderyka Chopina jako termin muzyczny dla opisania fragmentu Barkaroli Fis-dur op. 60. Jarosław Iwaszkiewicz zinterpretował fragment sfogato, dookreślony przez Chopina przymiotnikiem dolce, jako moment przynoszący katharsis, ekstazę i oczyszczenie. Nawiązał tym samym do funkcji, jaką sztuka, a także muzyka, pełniła w czasach starożytnych i pełni do dnia dzisiejszego. Organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato, które powstało w 2010 roku z inicjatywy pianistki Marty Polańskiej – Kierownika Artystycznego festiwalu. Honorowy Patronat nad Festiwalem co roku sprawuje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

27 września 2018, 19.00
Willa Decjusza
Chopin soirée (w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości)

Sergei Sultanov – fortepian
Polanski Duo: Marek Polański – skrzypce, Marta Polańska – fortepian
o. Tomasz Jarosz – baryton
Anna Buczkowska – aktorka (recytacje, prowadzenie)
Kazuko Narumi – malarstwo

W programie: Fryderyk Chopin i inni

Organizatorzy festiwalu zapowiadają także warsztaty muzyczne, konkurs dzwonków, konferencję Muzyka-Sztuka-Media, a także nowości: spacer krakowskim szlakiem Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp jest bezpłatny.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.