Oman / Kobiety w islamie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 września 2018, 18:00

Oman nazywany jest ukrytym skarbem Półwyspu Arabskiego. Nie znajdziecie tu blichtru i przepychu rodem z Emiratów Arabskich czy z Kataru. Oman niczego nie udaje. Nie ma w nim wieżowców, gigantycznych turystycznych zagłębi i pogoni za nowoczesnością. Oman to cudowne, puste plaże, nieprzebyta pustynia, dzikie góry, wąwozy, gorące źródła, stare forty, świeże daktyle, pachnąca kardamonem kawa … i przyjaźni, słynni z gościnności ludzie. W Omanie kobiety cieszą się szacunkiem i poważaniem. Pracują zawodowo, prowadzą własne biznesy, biorą udział w życiu politycznym kraju, studiują na uczelniach, a równocześnie mają swój własny, babski świat, do którego ani mężczyźni, ani ludzie z zewnątrz nie mają dostępu. O tym właśnie, niedostępnym kobiecym świecie chcę opowiedzieć.
Jolanta Mirecka - przez jedenaście lat mieszkała na Półwyspie Arabskim, z czego sześć lat w Omanie. W tym okresie miała okazję uczestniczyć w życiu codziennym jego mieszkańców, brała udział w weselach, świętowała narodziny dzieci, łączyła się w bólu po stracie najbliższych. Zawsze wyznawała zasadę, że każda kultura oferuje różnorodność, mądrość i doświadczenie. Podczas spotkaniu opowie Państwu o swoich omańskich fascynacjach, zadziwieniach i podróżach.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.