Konserwator dzieł sztuki przy pracy

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 7 września 2018, 14:00 - poniedziałek, 17 września 2018, 14:00

Wystawa archiwalnych i współczesnych fotografii prezentujących konserwatorów w trakcie działań terenowych i w pracowni na najciekawszych obiektach, których ekspozycja odbędzie się na placu Szczepańskim. Wystawie towarzyszy album, zawierający dodatkowe materiały fotograficzne historyczne i współczesne oraz wspomnienia nestorów ilustrowane rysunkami przez wybitną krakowską artystkę Iwonę Siwek-Front.

Prezentacja jest częścią cyklu wydarzeń „Konserwatorzy dzieł sztuki dla Krakowa” organizowanych z okazji 40-lecia wpisania historycznego centrum Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO” (Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa w 1978 r., czyli jako jedno z pierwszych 12 obiektów na świecie). To właśnie konserwatorzy dzieł sztuki, dbając o krakowskie kościoły, kamienice i inne obiekty należące do kompleksu Starego Miasta sprawiają, że historyczne centrum jest szczególnie piękne i wartościowe w kontekście nie tylko polskiego, ale światowego dziedzictwa kulturowego.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.