Berlińska depresja. Anda Rottenberg i Maria Anna Potocka

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 września 2018, 18:00

MOCAK oraz Wydawnicto Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie poświęcone książce Andy Rottenberg "Berlińska depresja. Dziennik". W rozmowie wezmą udział autorka oraz dyrektor MOCAK-u Maria Anna Potocka. Wstęp wolny.

"Berlińska depresja" to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie. Wnikliwe notatki z lektur, intymne wspomnienia o rodzinie i przyjaciołach, szczere komentarze na temat wystaw i sztuki. Ale także zatroskane spojrzenie na Polskę, udział w protestach ulicznych i zaangażowanie w ochronę przyrody – od bluszczu na sąsiedniej kamienicy po Puszczę Białowieską. Anna Rottenberg w notatkach jawi się jako przenikliwa obserwatorka i aktywna uczestniczka życia społeczno–politycznego, a także jako wrażliwa odbiorczyni dzieł sztuki i literatury. Z mieszkania w berlińskiej dzielnicy Wannsee wspomina przeszłość i analizuje teraźniejszość.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.