SŁOWOBRAZY. Spotkanie z Bronką Nowicką

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 września 2018, 16:00

W ramach finisażu wystawy transgrafia Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki zaprasza na spotkanie z jurorką i uczestniczką wystawy – Bronką Nowicką, graficzką, poetką, reżyserką, laureatką nagrody literackiej Nike za tom poetycki Nakarmić kamień.

Przyczynek do rozmowy stanowić będzie tytuł ekspozycji – transgrafia – który skłania do refleksji nad pograniczem przestrzeni artystycznego wyrazu. Tytułowe SŁOWOBRAZY zabiorą nas w świat zatartych granic, gdzie relacja słowo-obraz przestaje być opozycją a staje się tworem transtekstualnych przeobrażeń.

Poezja i przedmiot codziennego użytku, skrzynia na narzędzia, but, rachunki, pamięć i tęsknota – w tej wyliczance nie trzeba dzielić pojęć na kategorie, można wybrać jedno lub kilka, skupić się na ich warstwie emocjonalnej, zastanowić się nad ich konstrukcją, obrazem, sięgnąć do SŁOWOBRAZOWEGO wnętrza!

W trakcie spotkania, które odbędzie się w przestrzeni wystawy, autorka przeczyta premierowe teksty, zostaną także pokazane jej prace graficzne: Postmortale.Matka oraz Postmortale.Ojciec.

 

 

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.