MyszyFest w Teatrze Barakah

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 września 2018, 20:00 - niedziela, 16 września 2018

Teatr Barakah zaprasza między 13 a 16 września do swych niezwykłych, klimatycznych i gościnnych piwnic na MyszyFest – przegląd czterech ostatnich odcinków Nocy Waniliowych Myszy: Dżojstik zagłady, Tajemnica Łasicy, Tęcza Śmierci i Elementarz polskiego patrioty.

Od dwóch lat tercet artystyczny: Dawid Barański, Amadou Guindo i Grzegorz Like w błyskotliwy i prześmiewczy sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Z tego względu kabaretowo-musicalowy cykl spektakli wyreżyserowanych przez niezawodną Anę Nowicką nazywany jest krakowską odpowiedzią na warszawski Pożar w Burdelu. Czy żeby się wspiąć, trzeba coś zdjąć? Czy w Kodzie Leonarda da Vinci maczał palce KOD? W jaki sposób nasi bohaterowie wydrą rodzime media z rąk wrogiego imperium i unikną katastrofy? Kto okaże się prawdziwym patriotą, a kto zdrajcą? Przekonajcie się sami!

Program:

DŻOJSTIK ZAGŁADY - 13 września / 20.00
Odcinek siódmy — „Dżojstik zagłady” to opowieść o wielkiej polityce małych ludzi i ludzi mało zainteresowanych polityką, będąca połączeniem szpiegowskiej farsy z political fiction/non-fiction (niepotrzebne skreślić). Służy również pomocą w odpowiedzi na ważne pytania o przyszłość naszej ojczyzny, o to, czy światem rządzą siły, o których nie wiemy albo których tylko ze strachem się domyślamy oraz co zrobić, by nie musieć żyć w ciekawych czasach.
Spektakl zajął III miejsce w konkursie Krakowskie Złote Maski na najpopularniejszy spektakl Krakowa w roku 2016.
obsada: Lidia Bogaczówna, Magda Brudzińska, Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Piotr Franasowicz, Szymon Grzybek, Bartosz Kwiatkowski, Grzegorz Kliś / Marcel Wiercichowski, Sebastian Oberc, Paweł Plewa
muzycy i opracowanie muzyczne: Magda Brudzińska, Piotr Południak, Mateusz Krystian

TAJEMNICA ŁASICY - 14 września / 20.00
Odcinek ósmy — „Tajemnica Łasicy” to opowieść o wielkiej intrydze, łącząca w sobie elementy kina nowej przygody z politycznym kryminałem o ludziach kultury i ludziach polityki i ludziach showbiznesu i arystokratycznym księciu, a do tego tajemniczym zaginięciu pewnej sumy pieniędzy…. Bo kto powiedział, że na sztuce nie można zarobić?
obsada: Lidia Bogaczówna, Katarzyna Chlebny, Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Bartłomiej Kwiatkowski, Sebastian Oberc, Paweł Plewa, Marcel Wiercichowski
muzycy: Filip Nowakowski (piano), Sławomir Franasowicz (instrumenty dęte), Mikołaj Franczak (perkusja), Filip Kuźmiński (gitara basowa)

TĘCZA ŚMIERCI - 15 września / 20.00
Dziewiąty odcinek nosi tytuł „Tęcza Śmierci” i jest połączeniem szpiegowskiej farsy z political fiction oraz parodią tego, co oglądamy w masowych środkach przekazu, od „Stawki większej niż życie”, poprzez znanych dziennikarzy aż do „Gwiezdnych wojen”. Bohaterowie staną przed trudną misją wydarcia rodzimych mediów z rąk wrogiego Imperium i zrobią wszystko, byśmy uniknęli masowej katastrofy. Ich serc nikt nie zdoła wymazać!
obsada: Lidia Bogaczówna, Aleksandra Konior, Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława,  Rafał Jędrzejczyk, Bartłomiej Kwiatkowski, Sebastian Oberc, Marcel Wiercichowski
muzycy: Filip Nowakowski, Filip Kuźmiński, Mikołaj Franczak, Slav Franasowicz

ELEMENTARZ POLSKIEGO PATRIOTY - 16 września / 20.00
Patriotyzm. Słowo, bez którego w ostatnim czasie nie może obyć się żadna polityczna dysputa. Wylewa się na nas z ekranowych telewizorów i sączy z radiowych głośników. Każdy, niemal jak w słynnej scenie z „Dnia świra”, stara się zawłaszczyć w całości jego znaczenie i pozbawić innych prawa do jego używania. Czym więc tak naprawdę jest prawdziwy patriotyzm i kogo można prawdziwym patriotą nazwać? Nad tym właśnie dumamy w jubileuszowym odcinku. Przedstawimy Wam 10. przykazań prawdziwego patrioty i wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości. A zrobimy to oczywiście w naszym stylu – z komediowym zacięciem, fabularnym rozmachem i pełną energii muzyką na żywo.
obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława / Łukasz Szczepanowski, Sebastian Oberc, Dominik Stroka, Marcel Wiercichowski
muzycy: Filip Nowakowski, Filip Kuźmiński, Mikołaj Franczak, Slav Franasowicz

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.